Home
Termín porodu 28. července 2007

Štěňátka budou vyrůstat v rodině s malým dítětem, s tetou hovawartkou Jessinkou a strýcem jezevčíkem Deníkem. Budou mít neomezený prostor pro své hrátky (štěněcí školka), volnost po celé zahradě a přístup do domu. Klademe velký důraz na správnou socializaci našich štěňátek.

Matka a štěňátka budou pod neustálým veterinárním dohledem.

  Aktulalizace20.07.2012

Jméno Caithlenn Celesta Baffi Clarenc Clifford
testování č. 1. 2. 3. 4. 5. 1. 2. 3. 4. 5. 1. 2. 3. 4. 5. 1. 2. 3. 4. 5.
Povahový test povahový test 2 2 2 3 3 3 3 3 3 3 2 3 3 3 3 2 2 3 3 3
test schopností 3 3 3 2   4 2 3 3   4 4 3 3   3 4 3 3  
Známkování (Ideální známka pro rodinného psa je trojka a čtyřka, jelikož jde o psa lehce ovladatelného)
bulletV testu od 1-6 (1 velmi dominantní, 2 dominantní, 3 podřízený, 4 velmi podřízený, 5 nesebevědomý, 6 nezávislý)
Povahový test Test schopností
  1. Sociální pouto (jak je pes družný)
  2. Následování člověka(míra ochoty sledovat)
  3. Omezení pohybu, nátlak (test podřízenosti)
  4. Sociální dominance (stupeň akceptování)
  5. Dominance při zvedání

 

  1. aportování (lovecký instinkt)
  2. reakce na dotek/bolest (stupeň citlivosti)
  3. citlivost na zvuky (základní test na hluchotu a stupeň citlivosti na zvuky)
  4. citlivost na zrakové vjemy (stupeň odezvy na pohyblivé objekty (např. kolo)

Výsledky

Test

bulletPřevaha 1 - štěně je extrémně dominantní se sklonem k agresivitě, Nehodí se k dětem a k starším lidem. Pokud v testu navíc dosáhlo hodnocení 1 nebo 2 při citlivosti na dotyky bude zřejmě i těžko cvičitelný. Je vhodný pouze ke zkušenému cvičiteli
bulletPřevaha 2 - štěně je dominantní, sebevědomí, ale dobře reaguje na zodpovědný výcvik, proto má předpoklady stát se poslušným psem. Zřejmě bude více temperamentní, proto není vhodný pro starší lidi a pro malé děti. Ve správných rukách takoví psi mají velké šance na dobré výsledky ve výcviku a práci.
bulletPřevaha 3 - štěně se lehce naučí, že je člověk vůdce. Je velmi dobrým výběrem pro každého člověka, jelikož štěně se velmi dobře přizpůsobuje novým situacím a celkem dobře vychází s dětmi. Pro starší lidi může být možná více aktivnější. Je to otevřená přátelská povaha. Vyžaduje mnoho času na výcvik a vycházky
bulletPřevaha 4 - toto štěně se lehce podřizuje a proto se hodí do většiny domácností. Je trochu méně aktivní a zvědavé. Dobře vychází s dětmi a dobře se trénuje. Poslušný domácí mazlíček. Vykazuje silné pouto ke všem členům rodiny. Nedostatek sebevědomí může být na závadu při výcviku, vyžaduje zvláštní přístup pozitivní metody motivace.
bulletPřevaha 5 - štěně se velmi podřizuje a potřebuje opatrné zacházení, aby získalo sebedůvěru. Nemá rádo změny a chaos. Je vhodný spíše ke starším lidem. Není kousavý, ale nehodí se pro začátečníka, jelikož se lehce vyleká a potřebuje neustálé povzbuzování. Po správném výcviku z něho může být terapeutický pes.
bulletPřevaha odpovědí 6 - štěně je nevypočítatelné a není vhodné ani do domácnosti ani na výcvik

Různé odpovědi

bulletV případě obdržení známky 3 v sociální přizpůsobivosti a sociální dominanci se štěně lehce učí a je velmi přátelské. Zájem o lidi pomůže při jeho výcviku nehledě na výsledky ostatních ohodnocení.

 

 

Home ]

Nashovawart@volny.cz.
Copyright © 2004 Chovatelská stanice hovawartů
Poslední aktualizace: